Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Smarthr müşterilerinin ve site kullanıcılarının gizliliğini korumak için özen göstermektedir. Aşağıdaki bilgilerden yararlanarak gizlilik politikamız hakkında bilgi edinebilirsiniz:Kişisel bilgilerin toplanması:

  • Öncelikle sitemizi ziyaret ettiğinizde serverin IP adresini tanımlaması ile size ait bazı bilgilere otomatik olarak erişim sağlamaktayız. Bu bilgiler; IP adresiniz, tarayıcı türü, erişim süreleri ve başvurulan web-sitesi adresleri gibi bilgilerden oluşmaktadır. Smarthr tarafından erişilen bu bilgiler kaynak kullanımının analiz edilmesi, problemlerin çözülmesi, kötü niyetli girişimlerin önlenmesi, hizmetlerimizin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi açısından gereklidir.
  • İsim, adres, e-mail adresi, telefon numarası, irtibat bilgilerinizi içeren kişisel bilgilerinizi ise bizimle paylaşmayı kabul etmediğiniz takdirde toplamamaktayız.


Kişisel bilgilerin kullanımı:

  • Smarthr web sitesinde bu bilgileri kullanıcılarına kaliteli ve doğru hizmet sunmak, soruları cevaplandırmak, sorunları çözmek, müşteri beklentilerini gerektiği şekilde karşılamak ve hizmet kalitesini arttırmak amacı ile kullanmaktadır.
  • Smarthr müşteri listesini, kullanıcı bilgilerini üçüncü şahıslara satmaz veya kiralamaz.
  • Smarthr web sitesine bırakılan özgeçmişleri ilgili Smarthr danışmanı ya da ilgili ilan sahibi dışında üçüncü partiler ile özgeçmişi bırakanın izni olmadan paylaşmaz.
  • Hizmetlerinin kalite ve müşteri önceliğinin belirlenmesi için müşterilerinin web sitesi içerisinde ziyaret ettiği sayfaları izler. Bu da müşteri profilini, ilgi çeken içerik ve hizmetleri belirleyerek daha faydalı hizmet sunmasını sağlamakta kullanılır.
  • Oluşturulan veya gönderilen bilgiler bir veritabanı oluşturulmasında kullanılabilir. Site yöneticileri bilgilerinize ulaşım sağlayabilmektedir. Veritabanımıza eklenmek üzere kişisel bilgilerinizi ve size ait bilgileri bize vermekle, bu bilgilerin burada belirtilen şekilde kullanılabileceğine izin vermiş olduğunuzu kabul etmektesiniz.


Kişisel bilgilerin güvenliği:

  • Smarthr kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişime ve kullanıma karşı korunması için önlem alır. Bilgisayar sunucularına verdiğiniz özel bilgilerinizin web-sitemizde ve veri tabanımızda erişime ve kullanıma karşı güvenli bir şekilde korunması için önlem alınmaktadır.
  • Zaman zaman gizlilik politikasında güncellemeler yapılmaktadır. Değişiklik yapıldığı takdirde müşterilerimiz otomatik olarak bilgilendirilmektedir.

·       Her ne kadar bilgilerinizi korumak için elimizden gelen en iyi gayreti göstersek de, bilgilerinizin İnternet üzerinden iletiminin tam anlamıyla güvenli olmadığını bilmeniz gerekir ve Web sitesine veya üçüncü şahıslara iletilen kişisel bilgilerinizin güvende olacağına dair bir garanti vermemekteyiz. Bu nedenle, her türlü bilgi iletimine ilişkin risk tarafınıza aittir. Bilgilerinizi alıp üçüncü şahıslara aktardıktan sonra, bu bilgilere izinsiz erişimi, bilgilerin izinsiz şekilde değiştirilmesini, silinmesini veya iletilmesini önlemek adına katı operasyonel işlemler ve makul güvenlik önlemlerini uygulamaktayız.


Kişisel verilerinize erişim ve düzeltme

·       Kayıtlarımızda tuttuğumuz sizinle ilgili kişisel verilerin kopyasını isteme hakkına sahipsiniz. Kişisel bilgilerinizin bir kısmının veya tamamının kopyasını almak istiyorsanız lütfen bilgi@smarthr.com.tr  adresimize e-posta gönderin.

·       Kişisel verilerinizin doğru ve güncel olduğundan emin olmak isteriz ve doğru olmadığını düşündüğünüz bilgileri memnuniyetle çıkarabilir veya değiştirebiliriz.

·       Ayrıca, istediğiniz zaman bizden hizmet almayı bırakma ve elimizdeki tüm kişisel verilerinizi, bir şikayete karşılık verdiğimiz için yasal nedenlerle saklamamız gerekli olmadığı takdirde sildirtme hakkına da sahipsiniz.  


İletişim bilgileri:

  • Smarthr gizlilik politikası ile ilgili görüş ve önerilerinize açıktır. Gizlilik politikasına uygun görmediğiniz durumlarda bilgi@smarthr.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu talebiniz gizlilik sözleşmesi ile bağlı olmadığınız anlamına gelmemekle birlikte Smarthr ekibi olarak sorunu kısa sürede çözmek için gerekli çabayı göstermekteyiz.